Abimaterjalid stratosfäärilennutajale

Selle põhjaliku juhendmaterjali abiga saab iga soovija siseneda stratosfäärilendude põnevasse maailma. Juhend sisaldab lennukogemuste kirjeldusi, juhiseid oma lennu korraldamiseks ning põhjalikku juhendit oma sondiga raadioside loomiseks Raspberry Pi pardaarvuti baasil. lisaks oma sondi jälgimisele annab raamat otsa kätte ka nendele, kel huvi päris orbiidil viibiva kosmosetehnoloogiaga sidet luua. Raamatu on koostanud Rauno Gordon (TTÜ), Eiko Priidel (TTÜ), Janika Leoste (TLU), Martin Simon (TTÜ), Jarl Patrick Paide (Reaalkool) ning toimetanud Jaanus Leoste ja Jonas Nahkor.

Raamatu koostamist rahastas Innove ning Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfond projekti Eesti Kosmosekoolide Võrgustiku loomine raames.

Lennu korraldamisega seonduva info talletamine on äärmiselt oluline, et omada ülevaadet tehnika toimimisest ning järgmisel korral tehtud vigu vältida. Stratosfäärilennu õnnestumine ei sõltu sellest, kui palju lende sa oled korraldanud, vaid kui palju oled sa neid korralikult dokumenteerinud ja läbi analüüsinud.