Viljandi Jakobsoni kool on 3 õpetajaga ja erineva hulga õpilastega (2020 aasta huviringis jätkab 9 õpilast) osalenud kõigil ühistel üritustel alates koolitustest ja lõpetades stratosfäärilennu startidega. Kaasa aitab ka kooli vilistlane Mikk Mihkel Vaabel, kes oma inseneritöö kõrvalt noorte juhendamisse panustab. 2020 septembri seisuga on kool läbi viinud kiirgusmõõtmise stratosfääris ja teostanud sellega edukalt ühe põhjalikult kavandatud lennu https://sakala.postimees.ee/7071992/jakobsoni-kool-saatis-seemned-kosmosesse. Kohe, kui katse tulemused läbi analüüsitakse ja avaldatakse, leiab need ka kosmosekoolid.ee veebist.
Juhendaja Laido Valdvee on kirjeldanud enda koolitustel osalemise ootusena just stratosfäärilennu spetsiifiliste teadmiste saamist. Õpilaste otsest kaasamist koolitusüritustele pidas ta samuti väga vajalikuks:
„Ootus oli konkreetselt stratosfääri lennutamise teemal teadmisi saada. Mul puudus arusaam sellest, kuidas sidesüsteemid töötavad ja muu spetsiifilisem. Minu arust oli sisu arusaadav ja suutsin kõike jälgida. Õpilastele võisid need jääda mõnikord keeruliseks ja seletasin ise pärast üle, kui tekkis mingeid küsimusi. Aga mina ei ütleks, et õpilasi peaks eemale jätma koolitusüritustelt. See kindlasti suurendab silmaringi, nad näevad teadlasi tegutsemas ja saavad seoseid luua, mis kunagi tervikusse sobituvad.“
Koolitustel on osalenud 3 õpetajat, kuid huviringi enese juhendamise võttis enda peale üks neist juhendajatest, samas kui teised õpetajad osalevad jätkuvalt stardisündmustel ja kosmosekoolide üritustel. Kuna kooli vilistlane Mikk Mihkel Vaabel on teinud juba 8 edukat lendu, on sellest eeskujust inspireeritud ka kooli õpetajad ja õpilased.
Juhendajad nimetavad olulise kõrvaltulemusena seda, et neil on õnnestunud leida uusi tuttavaid, kellega midagi koos teha ja Eesti haridusmaastikku täiendada sellise lisandväärtusega, mis siiani oli nende hinnangul täielikult puudu.