Elva Gümnaasium

Elva gümnasistide läbi viidud lennu sond leiti üles seni ühest kõige eraldatumast paigast, keset raba. Suur osa otsingulisi ei teinud nelja kilomeetrist matka enam sondi, vaid jõhvikate pärast – kosmosekoolid pakuvad tihti võimsaid looduselamusi, millele muidu sattuks vaid retkejuhi saatel.

Elva gümnaasiumist on koolitustel osalenud 2 juhendajat ja 3 õpilast. Õpilaste endi püsivuse ja aktiivsuse tõttu on 2020 septembriks lendu jõudnud ka esimene stratosfäärilend, mille käigus jõudis sündida küll palju ootamatuseid, kuid millelt saadud kogemused on hinnalised eesseisvate lendude korraldamisel. Kuigi kogemusi alles analüüsitakse, siis esmane ülevaade lendudel toimunust on kättesaadav siin: https://kosmosekoolid.ee/elva-ja-viljandi-lendudele-puhendatud-restardipaev-sai-ohtusse/

Pildil Ander ja Mattias Elva gümnaasiumist stratosfääri lendu ette valmistamas. Nendega samas kontoris TÕravere observatooriumis tegutses seire projekti kallal Reaalkooli ja Jaan Poska Gümnaasiumi ühistiim.

Kuna aktiivne osapool lennu läbiviimisel oli õpilaste meeskond, on siinkohal toodud välja ka ühe õpilase kommentaar koolitustel osalemise kohta:

„Ma ei ütleks, et midagi oleks tühja läinud. Me saime asju näha, kasvõi palli täimist ja seda, missugused erinevad sondid välja näevad. Kui ma oleksin kodutööd teinud ja ennast varem kurssi viinud mingite asjadega, oleks olnud kasulikum.  Ma kindlasti ei oodanud, et see programmeerimise osakaal on nii suur ja keerukas.“

Viimased lendu ette valmistavad suvekuud veetsid Elva noored vabast ajast Tõravere observatooriumis, töötades külg-külje kõrval kaugseire tiimiga.