Elva ja Viljandi lendudele pühendatud ReStardipäev sai õhtusse!

Viljandi lend märguannet ootamas. Foto: Mikk Mihkel Vaabel

Viljandi Jakobsoni kool on olnud üks kõige usinamaid liikmeid võrgustikus – seda võib-olla kogenud stratofäärilennutaja ja VJK vilistlase Mikk Mihkel Vaabeli eeskuju tõttu. Juhendaja Laido Valdvee on loonud tugeva huviringi, mille koosseis on püsinud oma missiooni juures imetlusväärse järjepidevusega. Nad on tahtnud saata kosmose piirile seemneid, mõõta samal ajal kiirgust selles keskkonnas ning panna pärast seemned idanema. Selle ülesande on nad nüüd teostanud – ootame tulemusi.

Elva gümnaasiumist alguse saanud õpilaste gruppi on jäänud kaks õpilast, Ander Pavlov ja Mattias Timm Rast, kes on iseseisvalt teinud teoks enda esimese lennuprojekti. See on tähelepanuväärne, kuna lennuks ettevalmistust ja selle toimumist on tõesti tohutult suurel määral dirigeerinud noored isiklikult, ilma igasuguste juhendajapoolsete järelkontrollideta. See tõi endaga ka mõned äpardused lennu korraldamisel, kuid kogemus on puhtalt noorte enda oma ja selle võrra õpetlikum. Sond leiti üles keset raba ning tänu ebatavalisele maandumispaigale said kõigi otsijate mõlemad näopooled jõhvikate söömisest tublisti puna põskedele.

Leitud Elva sond koos otsinguretkel ühinenud õpilaste ja juhendajatega
Kaader Viljandi sondilt, mis jõudis 29 kilomeetri kõrgusele. Elva oma lendas sellest veidi maad kõrgemale ja maandus sellega seoses ka keerulisemas paigas.

Lisa kommentaar